За първи път от 2006 година насам „Вечното дерби“ ще се изиграе за трофея от Суперкупата на България.
След като ЦСКА спечели Купата на България след драматичен двубой и изпълнение на дузпи срещу Локомотив Пловдив, „червените“ си осигуриха мач срещу вечния съперник и новия шампион на България Левски.
Това ще бъде първият сблъсък между двата най-големи български клуба за този трофей след две десетилетия пауза.
20 години по-късно – Левски и ЦСКА отново на върха
Последните два пъти, в които Левски и ЦСКА се срещнаха за Суперкупата, бяха през 2005 и 2006 година.
През 2005 г. Левски спечели трофея след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време и продълженията, 3:1 при дузпите), а през 2006 г. ЦСКА взе своя реванш, отново след изпълнение на дузпи (0:0 в редовното време и продълженията, 3:0 при дузпите).
Оттогава насам двата клуба не са се изправяли един срещу друг в официален мач за Суперкупата – точно 20 години. Мачът за Суперкупата традиционно се провежда в началото на август и се очаква да предизвика огромен интерес.
Феновете на двата клуба вече са в трескаво очакване, а билетите за предстоящото дерби вероятно ще бъдат разпродадени светкавично.
Мнозина са на мнението, че това може би е началото на новата доминация в българския футбол на двата столични гранда, след като Левски успя да детронира Лудогорец от трона в Efbet лига, а ЦСКА по пътя си към купата успя да елиминира именно Лудогорец на полуфинал.
Това ще бъде първият сблъсък между Левски и ЦСКА през новата кампания и ще даде перфектен тон за новия сезон 2026/2027.
Датата и точният час на мача все още не са обявени официално от БФС, но се очаква това да стане в следващите дни.



















