Огнеборци в град Кърджали спасиха живота на куче, което по нещастно стечение на обстоятелствата е заседнало в асансьорна шахта.
Случаят е от 21 февруари 2026 година, когато екипи на пожарната служба в Кърджали са били мобилизирани след сигнал за бедстващо куче, което е заседнало в асансьорна шахта на новострояща се сграда в града.
Пожарникарите успели успешно да извадят изплашеното животно, което не е имало друг начин да се измъкне от критичното положение, в което се е намирало. Според информация на регионални медии, операцията е преминала успешно и кучето е извадено в добро състояние.



















