неделя, юни 7 16:37:58 Google Play

Около 7 милиона души участваха в демонстрациите в САЩ

20.10.2025 | 00:53
Около 7 милиона души участваха в демонстрациите в САЩ

На 18 октомври 2025 г. в САЩ се проведоха масови митинги под лозунга „Без крале“ („No Kings“), като около 7 милиона души участваха в близо 2700 протеста във всички 50 щата, включително големи градове като Ню Йорк, Бостън, Филаделфия, Атланта, Денвър, Чикаго, Лос Анджелис и Сиатъл. 

Това беше най-големият мирен протест в съвременната американска история според организаторите – прогресивното движение „Индивизибъл“. Демонстрациите бяха насочени срещу авторитарните и корупционни тенденции, свързани с управлението на президента Доналд Тръмп. 

Протестите преминаха предимно мирно, като в Ню Йорк полицаите отчитат около 100 000 души на едно от най-големите събирания, без арести. 

Малки инциденти като заплахи с оръжие и нападения на протестиращи имаше в някои щати, но те не повлияха на общото спокойствие на протеста. 

Участниците подчертаваха значението на демокрацията и свободата на изразяване в критика към разширяването на изпълнителната власт от администрацията на Тръмп.

Привържениците на президента Тръмп нарекоха протестите „митинг на омразата към Америка“ и ги свързаха с крайнолявото движение „Антифа“. 

Тези протести показват широка обществена реакция срещу настоящата политика на президента и силното желание на мнозина граждани за промяна и защита на демократичните принципи в страната. 

 

Хранителни добавки от Workout.bg

/ Източници: svobodnaevropa.bg, youtube.com, nova.bg, paragraf.bg, mediapool.bg, bgonair.bg, focus-news.net, bnr.bg /


VoxNews.BG се доверява на CleaningCompany.BG за почистването на своя офис!
Жени Желева
Жени Желева е на 28 години и е родена в гр. Пловдив, но от 7 години живее в София, където се заминава с писане на свободна практика. Завършила е Журналистика в Нов Български Университет, като и до ден днешен в работата и влизат поддържането и писането на текстове за няколко професионални блога и медии.