Есента вече е тук и се усеща силно по Черноморието, макар температурите там да останаха високи до последно.
Само преди седмица плажовете бяха пълни с летовници, наслаждаващи се на все още топлото време, но вече са напълно опустели. Захлаждането се задържа и към края на тази седмицата се очакват валежи.
Според Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) в четвъртък и петък ще бъде облачно с повсеместни валежи от дъжд, а в планините над 1800 метра – от сняг.
Около четвъртък и петък се очаква дневните температури в София да са около 6 до 9 градуса, а във варно 15 до 18. Именно тези дни се очаква да бъдат и най-дъждовни.
Валежите на много места ще са временно интензивни, а температурите ще се понижат значително, особено на запад.
Това захлаждане и валежи ще донесат истинско есенно усещане с температури, които ще бъдат значително по-ниски в сравнение с тези от предходните дни.
Морските плажове вече са празни, като туристическият сезон по Черноморието се смята за приключил за тази година.
Тази промяна идва след един по-топъл и сух септември, който донесе температури над нормата и през който валежите почти липсваха.
Сега обаче атмосферата се подготвя за по-хладен и влажнен период, характерен за началото на есента, с възможност за валежи както по Черноморието, така и в други части на страната.



















