Джип се вряза в ресторант в квартал „Тракия“ в Пловдив около 12:00 часа по обяд на 1-ви февруари. При инцидента леко е пострадала една жена, която в последствие е била прегледана на място.
Автомобилът излязъл от пътното платно, преминал през тротоара и помел външни маси, след което се врязал в остъклената част на ресторанта.
Джипът спрял буквално в центъра на заведението, където по това време са обслужвали клиенти.
Екипи на полицията, спешна помощ и пожарни пристигнали незабавно, като ситуацията бързо е поставена под контрол.
При инцидента една жена получила леки наранявания и била диагностицирана от медиците без сериозни последствия, няма данни за други жертви.
Шофьорът, 64-годишен мъж, заявил пред полицаите, че загубил контрол над колата. Алкохолната му проба е отрицателна.
Полицейският екип е обезопасил зоната, провел е оглед, разпитани са свидетели и персонал на заведението.
Макар за щастие да няма пострадали хора, материалните щети са значителни – повредено остъкление, интериор и фасада на ресторанта.



















