Североизточната част на Съединените щати все още не може да се възстанови от последствията от мощната зимна буря Ернандо, която удари страната през миналия уикенд и началото на изминалата работната седмица.
Стихията остави след себе си почти непроходим слой сняг, превръщайки се в една от най‑мощните бури в тази част на Америка за последните няколко десетилетия.
Природното явление засегна десетки милиони американци от Делауеър чак до Мейн.
Според данни на Националната метеорологична служба, бирята е довела до натрупването на около 90 см сня в големите градове, включително в Ню Йорк, Бостън, Филаделфия и части от Ню Джърси и Кънектикът. Освен силните снеговалежи, в някои райони своето въздействие оказаха и ураганните ветрове, чиито пориви достигнаха стойности от над 100 км/ч.
Снежната буря накара губернатори от на над седем щата да обявят извънредно положение и включиха Националната гвардия за евакуации, спасителни операции и доставки на храна и гориво.
Въведени бяха забрани за движение в редица щати, десетки хиляди полети бяха отменени, а над половин милион домакинства останаха без ток. Според метеоролози най-засегнат е бил град Бостън, но успокояващото е, че условията продължават да се успокояват все повече.



















