От „Водоснабдяване и канализация – Варна“ съобщават, че в резултат на голяма авария, хиляди абонати във варна ще останат без вода до 21:00 ч. днес.
Аварията е в района на бул. „Цар Освободител“ и ул. „Ян Хунияди“. Сред засегнатите райони са ж.к. „Възраждане-1“, „Младост-1“, местност „Ялови ниви“ (до Метро) както и голяма част от района около КАТ-Варна, включително „Планова-промишлена зона“.
Прекъсването започна сутринта и се очаква ремонтът да приключи до около 21:00 ч.
Водоподаването ще бъде възстановено след отстраняване на дефекта на магистралния водопровод.
Повредата е причинена от изкопни работи на частна фирма от Търговище, която е ударила водопровода.
Аварийните екипи на ВиК работят интензивно, като използват цистерни за спешно водоснабдяване.
Жителите са посъветвани да запасят с вода, тъй като след авария обикновено водата от чешмата може да е временно с понижено качество.



















